Valencia in 1 dag: fiets, cultuur & lokale tips
Stel je hebt de kans om Valencia in 1 dag te bezoeken, dan wil je natuurlijk zo veel mogelijk uit je dag halen. Om dat te bereiken, raden wij de 3 uur durende Valencia Highlights fietstour aan. Onze rondleiding is een leuke en veilige manier om veel van de stad te zien in korte tijd.
Baja Bikes biedt fietstours en fietsverhuur aan in Valencia – perfect voor wie op eigen tempo de stad wil verkennen of als alternatief voor het openbaar vervoer. Bekijk hier hoe je eenvoudig een fiets kunt huren in Valencia.
Met onze fietstour zie je in korte tijd de belangrijkste bezienswaardigheden in Valencia, zoals de Turia-tuinen, het Stadhuisplein en de Stad van de Kunst en Wetenschappen.
- Ochtend: fiets door de Turia-tuinen en ontdek het oude centrum
- Middag: proef verse paella op de markt en beklim El Miguelete
- Avond: sluit af met tapas, een flamencoshow of een wandeling langs het strand
Ben je in Valencia voor 1 dag? Check onze tips voor de beste dagindeling
De perfecte dag in Valencia ziet er volgens ons zo uit:
Ochtend
Begin je ochtend met een ontbijtje rondom de meetingpoint van de Highlights Valencia fietstour, er zijn namelijk genoeg restaurants te vinden in Valencia. Of haal takeaway en ga lekker in de Turia-tuinen ontbijten. Gelukkig is de meetingpoint centraal, dus je kan meerdere kanten op. We raden het namelijk aan om de dag te beginnen met de fietstour. De tour begint om 11.00 en zo kan je de belangrijkste bezienswaardigheden al van je lijstje afstrepen.
Middag
Om 14.00 is het tijd om te lunchen volgens het Spaanse ritme. Dit kan je leuk doen in Mercado Central. Dit is een kwartiertje lopen vanaf de meeting point van de fietstour. Mercado Central is een prachtige oude markthal met verse producten. Dit is een echte toeristische trekpleister, maar ook locals komen hier hun versproducten halen. In de markthal zijn er tapasbarretjes te vinden, maar kun je ook heerlijk paella eten.
Wist je dat: Paella is een echt lunchgerecht? Als je paella als avondeten bestelt, krijg je vaak kliekjes van de middag.
Na 5 minuten lopen kom je de Kathedraal van Valencia tegen. Naast de kathedraal staat de toren El Miguelete. Deze kerktoren is 63 meter hoog en telt 207 treden. Het is even een inspanning, maar daar krijg je ook wat voor terug. De uitzichten vanaf de top van El Miguelete zijn echt een foto waard.
Dichtbij de Kathedraal zit het plein de la Virgen en de basiliek de Virgen de los Desamparados. Hier kom je ook langs met de fietstour. Het is een plein met een indrukwekkende architectuur. Veel gebouwen in warme kleuren zoals oud roze, terra en geel tinten. Het plein wordt omringd door tropische palmen en op het midden van het plein kun je een fontein vinden. Tussen de gebouwen vind je verschillende koffietentjes, waar je je nodige cafeïne kan nuttigen.
De rest van de middag kan je vullen door rond te struinen Barrio ‘El Carme’. Dit is een typische Valenciaanse volkswijk waar je terecht kunt om wat van de lokale cultuur op te snuiven. Het zit boordevol leuke steegjes en straatjes. Of bezoek een museum! In dezelfde buurt zit meerdere musea, zoals museum of Fine Arts of Valencia of Natural Science Museum of Valencia.
Avond
Sluit je dag af met een leuk restaurantje in Valencia. Valencia zit namelijk vol met leuke eettentjes.
Nog niet klaar met je dag? Maak een strandwandeling langs de kust. Hier kan je eventueel ook met het openbaar vervoer heen.
Moet je nog niet naar het vliegveld en heb je zin om te dansen? Lees hier de tips over uitgaan in Valencia.
Routekaart van de ideale dag
Je haalt het maximale uit je dag door de Highlights Valencia fietstour in je planning toe te voegen. Het zou zonde zijn om terug te komen uit Valencia en dat je erachter komt dat je enkele hoogtepunten hebt gemist. Door onze fietstour te doen kom je langs de volgende bezienswaardigheden:
- Turia tuinen
- Serranos Toren
- Calatrava Brug
- Concert Hall
- Stad van de Kunst en Wetenschappen
- Colón Markt
- Boog van de zee
- Patriarch plein
- Stadhuisplein
- Pilar plein
- Quart towers
De highlights van onze fietstour
Tijdens onze fietstour kom je onder andere langs de onderstaande Valencia bezienswaardigheden.
De Turia tuinen
De Turia‑tuinen in Valencia zijn een van de grootste stadsparken van Spanje, gelegen in het voormalige droge Turia-rivierbedding. Het park strekt zich uit over ongeveer 9 kilometer en beslaat meer dan 110 hectare. De tuinen hebben een grote verscheidenheid aan planten, bomen en bloemen, en bieden vele recreatiemogelijkheden voor zowel de lokale bevolking als toeristen.
Serranos Toren
De Serranos Toren is een iconische bezienswaardigheid. Deze gotische poorttoren werd gebouwd in de 14e eeuw en maakt deel uit van de middeleeuwse stadsmuren van Valencia. De toren dankt zijn naam aan de wijk Serranos, waar het zich bevindt. Na een flinke klim word je beloond met een adembenemend uitzicht over de stad—een geweldige plek voor zonsondergangfoto’s.

Calatrava Brug
De Calatrava Brug, ook wel bekend als de Puente de la Exposición, is ontworpen door de beroemde architect Santiago Calatrava. De brug is niet alleen een architectonisch meesterwerk, maar ook een belangrijke verbinding tussen het historische centrum en de Ciudad de las Artes y Ciencias.
Concert Hall
De Concert Hall in Valencia, ook wel het Palau de la Música genoemd, is een adembenemend gebouw dat het hart vormt van de muziekscene. Ontworpen door José Maria Garcia de Paredes en geopend in 1987, is deze zaal een mooi voorbeeld van moderne architectuur met opvallende glaskoepel en uitstekende akoestiek.
Stad van de Kunst en Wetenschappen
De Stad van de Kunst en Wetenschappen is een van de meest indrukwekkende culturele landmarks in Europa. Ontworpen door Santiago Calatrava, omvat het planetarium, wetenschapsmuseum, operahuis, bioscoop en aquarium—gebouwd tussen 1989 en 2009.

Colon markt
De Mercado de Colón, vroeger een markt, is nu een kleurrijke hal met bloemen en eetgelegenheden. Ontworpen rond 1900 door Francisco Mora Berenguer, straalt het Valenciaans modernisme uit—een bezoek zeker waard.
Boog van de Zee
De Boog van de Zee is een spectaculaire witte brug ontworpen door Santiago Calatrava, die de stad verbindt met de Middellandse zee en prachtig uitzicht biedt op de kustlijn.
Patriarch plein
Het Patriarch plein is een historisch hart van de oude stad, omringd door charmante architectuur en een fontein. Genoemd naar Saint Juan de Ribera, met gezellige cafés rondom.
Stadhuisplein
Het Stadhuisplein, of Plaza del Ayuntamiento, is bruisend en levendig met het stadhuis, centrale postkantoor en het Paleis van de Marquis de Dos Aguas. Ook de plek waar de Fallas-festivals plaatsvinden.

Pilar plein
Het Pilar plein is een sfeervol plein met barokke kerk en terrassen—perfect voor een drankje in middeleeuwse sfeer.
Quart Towers
De Quart torens zijn indrukwekkende middeleeuwse stadspoorten met gotische en Moorse invloeden. 30 meter hoog en met dikke muren, nu open voor beklimming en panoramisch uitzicht.

Veelgestelde vragen over Valencia in 1 dag
Is 1 dag genoeg om Valencia te zien?
Met een goede planning en leuke tour zie je de highlights van Valencia op 1 dag zeker.
Hoelang duurt de Highlights fietstour?
Onze Highlights‑fietstour duurt 3 uur en passeert Turia, Serranos, Ciudad de las Ciencias en meer.
Hoe huur je een fiets in Valencia?
Je kunt eenvoudig zelf een fiets huren via Baja Bikes; we bieden meerdere afhaalpunten in de stad.
Waar proef je echte horchata?
Bezoek Horchatería Santa Catalina of ga naar Alboraya voor originele horchata met fartons.
Wanneer eet je paella volgens gebruik?
Paella is typisch lunchgerecht tussen 14:00–15:30; ’s avonds bestel je tapas.
